16. března 2025, red

17.3. - Společnost VELLERIN, a. s., zahájila v loňském roce projekt rekonstrukce multimodálního překladiště, které se nachází v České republice v oblasti NUTS 2 – Severozápad, v obci Obrnice u Mostu. Cílem projektu, který se nyní dostává do závěrečné fáze, je zvýšit regionální kapacitu multimodálních platforem v České republice, které jsou zaměřené zejména na pokrytí lokalit v blízkosti hlavní sítě TEN-T v rámci EU.
Projekt zahrnuje vybudování přibližně 37 000 m2 zpevněných ploch pro pohyb těžké techniky zajišťující provoz multimodálního překladiště, oplocení překladiště a pořízení automatického vážního systému – mostové váhy s váživostí 60 tun.
Překladiště v Obrnicích je veřejným multimodálním terminálem. Rekonstrukcí překladiště se kapacita TEU zvýší přibližně o 32 %. Zároveň dojde ke zvýšení zabezpečení celého areálu.
Projekt je spolufinancován z fondů EU, a to prostřednictvím výzvy CEF-T-2022 s maximální podporou ve výši 49 procent z celkových způsobilých výdajů, které dosáhnou přibližně 3,8 milionu EUR.
Ukončení veškerých stavebních prací je plánováno zhruba na polovinu roku 2025.
(red)
Foto: Vellerin
Na titulním snímku je aktuální stav rekonstrukce, dole pod článkem na druhém snímku je i stav před rekonstrukcí.