​Na veletrhu LogiMAT 2019 ve Stuttgartu se představí rekordní počet vystavovatelů

​Na veletrhu LogiMAT 2019 ve Stuttgartu se představí rekordní počet vystavovatelů

Mezinárodní veletrh intralogistiky a procesního managementu LogiMAT 2019 registruje zvýšený zájem mezinárodních vystavovatelů. Nadcházející 17. ročník, který se uskuteční 19. až 21. února ve Stuttgartu, má všechny výstavní plochy o rozloze více než 120 tisíc m2 obsazené. V deseti halách a přilehlých prostorách představí přes 1600 vystavovatelů nejmodernější produkty a služby v intralogistice. Řada inovací bude k vidění v evropské a světové premiéře. Veletrh je pozoruhodný širokým spektrem vystavujících – od malých firem až po globální giganty. Organizátorem akce je mnichovská společnost EUROEXPO.

Letošním mottem je „Intralogistika z první ruky: inteligentní – efektivní – inovativní“. Expozicím budou dominovat nejnovější odpovědi na výzvy, jako je nástup digitální revoluce a internetu věcí. „LogiMAT 2019 měl rezervace výstavních ploch prakticky vyprodané již v červenci 2018,“ uvedl ředitel veletrhu Michael Ruchty s tím, že „poptávka mezi vystavovateli, zejména ze zahraničí, stále roste. Bylo nutné využít všech kapacit výstaviště, rozšířit dostupné plochy a prostory, aby byl zájem uspokojen v maximální možné míře.“

Značka LogiMAT se vyprofilovala v jednu ze dvou nejprestižnějších logistických akcí na světě. Zejména zájemci o podnikání v regionu střední Evropy považují LogiMAT za prvotřídní platformu pro představení nových produktů a služeb. Ohlášeno je minimálně 130 premiérových prezentací inovací.

LogiMAT 2019 uvítá na 250 nových vystavovatelů převážně ze zahraničí, což odráží rostoucí mezinárodní věhlas veletrhu. Z více než 1600 registrovaných vystavovatelů 17. ročníku připadá na zahraniční subjekty zhruba třetina. Kolem 90 vystavovatelů pochází z Austrálie, Kanady, Číny, Indie, Japonska, Jižní Koreje, Tchaj-wanu a Spojených států amerických – nadpoloviční část z nich jsou přitom čínské a tchajwanské firmy. „V uplynulém desetiletí dokázal LogiMAT zvýšit počet mezinárodních vystavovatelů pětkrát. Očekáváme účast 57 tisíc mezinárodních odborných návštěvníků během tří dnů konání akce,“ řekl Michael Ruchty.

Převažují výrobci vybavení a zařízení

Pro snazší orientaci návštěvníků přistoupili organizátoři opět k tematickému seskupování podobných expozic v halách. Největší skupinu tvoří výrobci vybavení a zařízení, kteří se představí v halách č. 1, 3, 5 a 7. Zaměří se na automatizaci a optimalizaci procesů včetně autonomních vozů, vychystávacích robotů a chytrých dopravníků.

Vystavovatelé vedle systémových komplexních řešení nabídnou také širokou škálu komplementárních produktů, mimo jiné pro oblasti, jako je kontejnerizace, balení zboží, štítkování či vážení. Jejich nabídka je soustředěna do hal č. 4 a 6.

Klíčem ke zvládnutí náročných výzev jsou pokročilá IT řešení. Poskytovatelé softwarových služeb pro intralogistiku tvoří druhou největší skupinu vystavovatelů na LogiMATu. Jejich nabídku si mohou návštěvníci prohlédnut v halách č. 6 a 8. Pohled do blízké budoucnosti představují systémy využívající umělou inteligenci (AI) a rozšířenou realitu (AR).

Český vozík v mezinárodní premiéře

V halách č. 7, 9 a 10 budou k vidění všichni důležití výrobci vysokozdvižných vozíků a specializované manipulační techniky. Například společnost Linde Material Handling na veletrhu LogiMAT v německém Stuttgartu představí flexibilní automatizace, digitální aplikace, řídicí systémy na míru a další postupy pro efektivní manipulaci se zbožím. „Řada společností plánuje svůj rozvoj v souladu s Průmyslem 4.0 a hledá vhodné produkty a systémy, a to zejména v pěti hlavních oblastech: automatizace, digitalizace, energetika, bezpečnost a intralogistika. To je výzva, na kterou odpovídáme naší komplexní nabídkou,“ řekl Torsten Rochelmeyer, ředitel marketingu Linde Material Handling pro střední Evropu. V rámci LogiMATu Linde Material Handling představí nový modul propojení řídicího systému celé flotily Zone intelligence, který je založen na technologii širokopásmového připojení. Pro zajištění větší bezpečnosti eliminuje potenciální rizika prostřednictvím redukce rychlosti. Dalším příkladem využití digitalizace je mobilní aplikace Service Manager, která zvyšuje efektivitu procesů a činí je transparentnějšími. Díky této mobilní aplikaci mohou vedoucí flotily zadávat servisní objednávky do servisní sítě Linde prostřednictvím chytrého telefonu. Jsou průběžně informováni o stavu konkrétní objednávky až do jejího vypořádání. I s touto aplikací se budou moci seznámit návštěvníci veletrhu LogiMAT 2019 ve Stuttgartu.

Výrobce manipulační techniky Jungheinrich představí ve Stuttgartu novou skupinu čelních elektrických vysokozdvižných vozíků EFG řady 6 s nosností šest až devět tun při těžišti vyložení 600 a 900mm či elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík s plně integrovanou Li-ion baterií ERC 216z i.

Mezi vystavovateli nebude chybět ani český výrobce Belet, který bude v mezinárodní premiéře prezentovat první ryze český ručně vedený elektrický vozík na vodíkový pohon vybavený hybridním systémem H2PowerTrain.

(mm, mna)

Foto: EUROEXPO

spinner