2.5. – Pravidelné lety z čínského města Čcheng-tu do Prahy začnou v polovině června. Na tiskové konferenci v Praze během návštěvy čínské delegace ve Středočeském kraji to řekl spolupředseda s'-čchuansko-české rady pro ekonomickou a obchodní spolupráci Jan Kohout. Zpočátku se bude létat dvakrát týdně. Zatím má Praha pravidelné letecké spojení pouze s Pekingem.
Letecká doprava
27.4. – Peter Pollak se stal novým manažerem společnosti Lufthansa Group pro Českou republiku. Na pozici vystřídal Fabrice Tameggera, který v Česku působil od roku 2005 nejprve jako manažer Austrian Airlines a o pět let později právě jako manažer Lufthansa Group. Peter Pollak se představil na tiskové konferenci v Praze při příležitosti 50. výročí zahájení letů mezi Prahou a Frankfurtem.
25.4. – Přeprava nákladu v České republice loni vzrostla o desetinu a byla nejvyšší za osm let. Přepraveno bylo 594,8 milionu tun nákladu, z toho téměř tři čtvrtiny po silnicích, na železnici připadla zhruba šestina. Silniční přeprava tak stoupla výrazněji než železniční, dařilo se však i přesunu nákladu po vodě. Letadlem putovalo zhruba stejné množství nákladu jako předloni. Vyplývá to z čísel, která zveřejnil Český statistický úřad.
25.4. – Pražskému Letišti Václava Havla přibylo za první čtvrtletí zhruba 14 procent cestujících. Celkem největší letiště v zemi odbavilo za první tři měsíce 2,29 milionu pasažérů. Informovala o tom mluvčí letiště Marika Janoušková. Kromě počtu pasažérů stouply počet přilétajících letadel a objem přepraveného nákladu.
18.4. – Podíl letecké dopravy a provoz na letištích v souladu s celosvětovými trendy rychle narůstá. Letiště si uvědomují svůj vliv na životní prostředí a snaží se negativa letecké dopravy vyvažovat pořizováním ekologicky šetrných zařízení. Stále více se v provozu na letištích využívají především elektromobily. Cestující dovezou na letiště elektrobusy, a to dokonce bez řidiče, po příletu je domů rozvezou elektrotaxíky a po letištní ploše se mezitím prohánějí zaměstnanci třeba na elektroskútrech.
Příprava rozšíření letiště ve Vodochodech nedaleko Prahy může pokračovat. Podle ředitele tohoto letiště Martina Kačura to umožňuje odůvodnění prosincového rozsudku. Ten zároveň potvrdil, že platí původní souhlasný posudek k vlivu na životní prostředí. Letiště nyní bude pokračovat v územním řízení, o stavební povolení by mohlo požádat nejdřív v květnu.
7.4. – Poptávka po dopravě zboží v Německu alespoň ještě do roku 2019 slabě poroste. Ukazuje to aktuální „Střednědobá prognóza nákladní a osobní dopravy – zima 2015/2016“, kterou dalo vypracovat spolkové ministerstvo dopravy. Všechny dopravní obory podle ní v roce 2016 porostou a také do roku 2019 budou rok od roku více dopravovat. Tím by se měl celkový dopravní objem zvětšit v průměru o 0,8 procenta ročně na 4,4 miliardy tun v roce 2019.
5.4. – Společnosti České aerolinie a.s. a AIRBUS S.A.S. podepsaly novou smlouvu, na základě které ČSA odeberou od výrobce sedm nových letadel Airbus A320neo. Letadla se do flotily dostanou postupně kolem roku 2021. Nová smlouva nahrazuje původní smluvní vztah a současně vypořádává všechny závazky Českých aerolinií z něj vyplývající.
4.4. – České aerolinie zahájí v letošní letní sezóně pravidelný provoz na nových linkách na Maltu, do Birminghamu, Helsinek, Pisy, Záhřebu, Skopje, Oděsy, Kaliningradu, Kazaně a Ufy. Novinkou letového řádu společnosti je sezónní linka mezi Rijádem a Prahou, kterou budou ČSA provozovat od začátku července do konce září. Kromě toho ČSA opět otevřou sezónní linky do Bilbaa, Porta, Liverpoolu, Linköpingu a Växjö, které zavedly loni v létě.
1.4. – Státní podnik Řízení letového provozu České republiky dosáhl za rok 2015 hrubého zisku v celkovém objemu 407 milionů korun a to při celkových výnosech 3,707 miliardy korun. Současně byl dosažen a výrazně překročen plánovaný výsledek hospodaření a podnik tak splnil všechny svoje závazky vůči zakladateli (Ministerstvo dopravy ČR), zaměstnancům, dodavatelům a ostatním obchodním partnerům.