12. prosince 2002
Valná hromada Mezinárodní železniční unie UIC na konci listopadu jmenovala za nového prezidenta organizace pro funkční období 2003 až 2004 generálního ředitele a předsedu představenstva Švýcarských spolkových drah SBB Benedikta Weibela.
Benedikt Weibel, jenž ve funkci vystřídal Etienna Schouppeho, se narodil v roce 1946 ve švýcarském kantonu Solothurn. Vystudoval podnikovou ekonomiku na bernské univerzitě, na jejímž Ústavu podnikové ekonomiky v letech 1971 až 1978 pracoval jako asistent. V roce 1978 se stal tajemníkem generálního ředitele SBB. V roce 1986 byl jmenován ředitelem marketingu osobní dopravy a o čtyři roky později se v SBB ujal funkce generálního ředitele pro dopravu. V roce 1993 se stal předsedou představenstva. V letech 1998 až 1999 Benedikt Weibel zastával post viceprezidenta UIC pro koordinaci mezinárodních projektů železnic.
Valná hromada pro následující dva roky jmenovala rovněž tři nové viceprezidenty UIC. Stali se jimi Masatake Matsuda (ředitel East Japan Rail EJRC), který je současně prezidentem světové výkonné rady UIC, Dalibor Zelený (generální ředitel Českých drah), jenž je zároveň prezidentem pracovní skupiny Východ-Západ, a Karel Vinck (ředitel Belgických státních drah SNCB).
Členy výkonného výboru UIC budou v nastávajících dvou letech Hartmut Mehdorn (předseda představenstva Německé dráhy DB), Louis Gallois (prezident Francouzských státních drah SNCF), Rüdiger vorm Walde (generální ředitel Rakouských spolkových drah ÖBB), Maciej Meclewski (prezident Polských státních drah PKP), Blaz Miklavcic (generální ředitel Slovinských drah SŽ), Bo Bylund (generální ředitel švédských drah BV a prezident evropského sdružení infrastrukturních správ EIM), Giancarlo Cimoli (prezident italských drah FS a Společenství evropských železnic SEŽ) a Philipp Roumegue`r (generální ředitel UIC). A
Mezinárodní železniční unie UIC je světová organizace sdružující železniční společnosti, provozovatele infrastruktury a další podniky, které působí v sektoru železniční dopravy. Má celkem 160 členů z pěti kontinentů. Hlavním cílem unie je podpora a rozvoj mezinárodní spolupráce ve všech oblastech železniční dopravy, realizace projektů směřujících ke zvýšení konkurenceschopnosti a kvality služeb celého sektoru (osobní a nákladní doprava, infrastruktura, technologie a výzkum, bezpečnost provozu, informační technologie, životní prostředí, školení, zvyšování hospodárnosti provozu, management). UIC těsně spolupracuje se Společenstvím evropských železnic SEŽ v otázkách dopravní politiky Evropské unie a aktivně se podílí na projektu panevropského dopravního systému. Jako odborné sdružení má UIC status poradce v Organizaci spojených národů.