22.4. – Letecká společnost Emirates v důsledku pandemie COVID-19 nadále posiluje preventivní opatření na letišti v Dubaji a palubách letadel. Veškerý palubní a pozemní personál, který se dostane do přímého kontaktu s cestujícími, má nyní k dispozici další ochranné pomůcky. Kromě již zavedených ochranných masek a rukavic je personál také nově vybaven jednorázovým ochranným oděvem a obličejovým štítem.
Letecká doprava
22.4. – Objem vnitrostátní letecké dopravy ve světě klesl kvůli koronaviru o 70 procent. Její oživení v následujících šesti měsících bude patrně jen pomalé, a to kvůli negativním dopadům, které krize způsobená pandemií zanechala na ekonomických podmínkách a na spotřebitelích. Uvedlo to Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
21.4. – Letiště Václava Havla Praha zůstává i nadále otevřené pro všechny přílety a odlety. Díky tomu zde mohlo za poslední měsíc přistát celkem 44 speciálních letů s nákladem zdravotnického materiálu. První letadlo se zdravotnickým materiálem na palubě přistálo v Praze v pátek 20. března. Do České republiky se tak dostalo až 1200 tun zdravotnické pomoci. Celkový objem odbaveného nákladu na cargo letech, včetně pravidelných nákladních linek, tím na pražském letišti za sledované období meziročně vzrostl o 26,5 %.
21.4. – Německá vláda se opět chystá zachraňovat krachující leteckou společnost Condor. Podle zdrojů agentury DPA z německého kabinetu jí hodlá poskytnout úvěr 380 milionů až 550 milionů EUR (10,5 miliardy až 15 miliard Kč). Condor, který dříve patřil cestovní kanceláři Thomas Cook, se chystala koupit polská letecká společnost PGL, ta ale od dohodnuté transakce minulé pondělí odstoupila.
20.4 – Letový provoz nad Českem se během března meziročně snížil téměř o polovinu. Letoví dispečeři odřídili celkem 35 312 letů, což je oslabení o 47,7 procenta. Příčinou je výrazné zredukování leteckého provozu kvůli šíření nového koronaviru. Uvedl to mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma. V dubnu bude propad zřejmě ještě výraznější.
16.4. – Odkup Českých aerolinií (ČSA) kvůli současné krizi by státu zajistil dohled nad strategicky důležitou částí dopravy a může firmu zachránit, výnosný však bude jen stěží. Mělo by jít spíš o krajní řešení. Problém by mohl nastat s oceněním společnosti. Vyplývá z komentářů analytiků, které oslovila agentura ČTK. Upozornili na to, že odkup leteckých dopravců zvažují i další státy.
9.4. - Lufthansa přichází kvůli koronaviru každou hodinu o milion eur (téměř 27 milionů Kč), sdělil ve středečním videoposelství zaměstnancům šéf firmy Carsten Spohr. Největší letecká společnost v Evropě proto bude potřebovat pomoc od státu, dodal podle zprávy agentury AFP.
9.4. – Evropský výrobce letadel Airbus oznámil, že sníží výrobu v průměru o třetinu, aby se přizpůsobil poptávce. Pandemie způsobená koronavirem zcela ochromila činnost aerolinek, protože mnoho vlád po celém světě výrazně omezilo pohyb lidí, včetně možnosti cestovat. V březnu Airbus dodal 36 letadel, což je meziročně o polovinu méně.
8.4. – Na pražském Letišti Václava Havla je v současnosti dlouhodobě odstaveno přibližně 60 dopravních letadel. Jde především o letouny společností, které zde mají svou základnu, tedy stroje Smartwings, ČSA a Ryanairu. V areálu jsou zaparkovány také letadla, u kterých je v plánu údržba a stroje pro privátní lety. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Odstavených letadel by navíc mělo přibývat, letiště eviduje zájem dalších společností.